Just another WordPress.com site

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’nde inşaatlarda sıvacı olarak çalışan 32 yaşındaki Şerife Kaplan’ı görenler gözlerine inanamıyor.
Bayramiç’te oturan evli ve 2 çocuk annesi Şerife Kaplan, kendisine meslek olarak inşaat sıvacılığını seçti. Kadınların da istediğinde erkek işi olarak görülen şeyleri başarıyla yapabileceklerini gösterdi. İnşaat sıvacısı eşi Ahmet Kaplan’ın yanında 4 yıl önce sıvacı çırağı olarak çalışmaya başlayan Şerife Kaplan, kısa sürede işin piri oldu. İnşaat sektöründe ”sıvacı Şerife’ olarak adını duyurmayı başardı.
Sıvacı Şerife Kaplan, eşi Ahmet Kaplan’ın yıllardır babasıyla birlikte çalıştığını, 4 yıl önce kayınpederi Rıza Kaplan’ın kalp krizi sonucu yaşamını yitirmesi üzerine destek olmak için eşi Ahmet Kaplan’ın yanında çalışmaya başladığını söyledi, ”Eşime moral ve yardım olsun diye yanında çalışmaya başladım. Kısa sürede sıvacılığı öğrendim. Ahmet benim hem eşim, hem de ustam. Artık inşaatların sıva işini birlikte yapıyoruz. Zor olmasına rağmen işimi çok seviyorum’ dedi.

Ahmet Kaplan ise, eşinin normal bir sıvacı ustasının yaptığı her işi yapabildiğini vurgularken, ”Şerife’nin diğer ustalardan hiçbir farkı yok. Kaba sıvanın yanında astar bile çekebiliyor. Hatta ince işliği nedeniyle aranan usta haline geldi. Sıvacılık adeta mesleği oldu. Benim en büyük yardımcım’ diye konuştu.

kaynak : http://www.haberler.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: