Just another WordPress.com site

Belediyeye ait Turgut Özal Kültür Merkezi’nin ikinci katında açılan merkezde; ayakkabıdan oyuncağa, bebek kıyafetinden çantasına kadar her şey var. Ayrıca, merkeze getirilemeyen evden eve nakil bekleyen mobilyalar, çamaşır makineleri, fırınlar bile bulunuyor. Giyim eşyalarını ihtiyacı olan kişiler seçerek, beğenerek tamamen ücretsiz olarak alabiliyor. 

Ürgüp Belediyesi Kadın Meclisi tarafından 5 hafta önce başlatılan proje ile sadece Ürgüp merkez ve köyleri değil, Nevşehir merkez dahil il genelindeki ilçe, belde ve köylerden de gelen ihtiyaç sahipleri giyinebiliyor.
Aynı zamanda aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen hanımlar için, el ürünlerini yapıp satabilecekleri ayrı bir salon da açıldı. Burada hanımlar yaptıkları örgü, dantel gibi el ürünlerini satarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Yıldız, meclislerinin tamamen gönüllülük esasına göre görev yapmak isteyen 25 kişiden oluştuğunu söyledi. Yıldız, şöyle dedi:
“Ürgüp Belediyesi Kent Konseyi kararı ile biz Ocak ayı itibariyle kurulduk. Kadın Meclisi olarak da Sosyal Destek Projesi’ni yaklaşık beş hafta önce hayata geçirdik. Cumartesi günleri öğle vaktine kadar açığız. Biz projemiz için gerekli duyuru ve tanıtımımızı yaptıktan sonra vatandaşlarımız, ellerinde olan fazla ve temiz kıyafetleri getiriyorlar. Biz ise burada ihtiyacı olan kimselere veriyoruz. Kendileri gelip beğeniyorlar ve seçerek alıyorlar. İhtiyaca göre giydiriyoruz. Bu durumdan hem halkımız hem de ihtiyaç sahipleri oldukça memnun. Biz Kadın Meclisi olarak, veren el ile alan el arasında bir köprü oluşturduk. Bu durumdan iki taraf da memnundur. Bunun yanı sıra biz büyük ev eşyaları da alıyoruz. Bu zamana kadar bu yardımlarımız kapsamında beş ailemize salon takımı ulaştırdık. Üç ailemize ise bir çamaşır makinesi, bir fırın ve ocak ulaştırdık. İhtiyaç sahipleri bizimle irtibata geçerek ilçe, köy, belde fark etmez, gelip yardımlarını alabilirler. Şu ana kadar yaklaşık 500 kişiye yardım yapıldı.” dedi.

kaynak: http://www.kentselhaber.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: