Just another WordPress.com site

 .

Kartal Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Kadın Ürünleri Pazarı” bütün kadınların beğenisini kazanarak hayatın her alanında söz sahibi olmalarını sağlıyor. 

Kartal Belediyesinin, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile birlikte başlattığı proje olan “Kadın Ürünleri Pazarı”  her hafta Perşembe ve Cumartesi günleri Kartal Ekolojik Pazar alanında faaliyet gösteriyor.  Pazarda, kadınlar kendi emekleri ile ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomilerine katkıda bulunuyor.

Kadınların sosyal ve ekonomik yönlerini güçlendirmek, ürettiklerini değerlendirmek, becerilerini arttırmak ve iş kurmalarını sağlamak amacıyla Kartal Belediyesi ve KEDV tarafından hayata geçirilen Kadın Ürünleri Pazarı, kapalı kapılar ardında kaderlerine razı olan kadınların, kendi güçlerini ve öz güvenlerini ortaya koymaları bakımından da büyük rol oynuyor.

Kadınların kendi el emekleri ile hazırladıkları her türlü ürünü satabilecekleri pazar yerinde iki yüz adet stand bulunuyor. Perşembe ve Cumartesi günleri 10:00 -19:00 saatleri arasında açık olan pazarda ne arasanız bulabiliyorsunuz. Üstelik el emeği göz nuru olan ürünler piyasa fiyatının çok altında satılıyor. İpek kozalarından ham ipeğe işlenen nakışlara, el örgüsü bebek giysilerinden, havlulara, dantellerden, yağlı boya tablolara kadar yok yok bu pazarda.

Gıda tezgâhlarında ise her şeyi bulmak mümkün. Bunlardan birkaç tanesi büyük çaba ve titizlikle açılmış ev baklavaları, içli köfteler, mantılar ve keklerin yanı sıra ev yapımı tarhana ve ev ekmeği taze olarak alıcısını bekliyor.

Pazar da ayrıca Konservatuar öğrencileri ve genç sanatçılar tarafından düzenlenen konserler, çocuklara yönelik sanatsal faaliyetler ve Moda-tasarım söyleşileri de yapılıyor.

Başvuru ve Bilgi için:

Kartal Belediyesi Hürriyet Mahallesi Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi
Hürriyet Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi
Telefon: 0216 452 12 66

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: