Just another WordPress.com site

Çikolata Fabrikası

 .
Denizlili işkadını Berrin Gürcan’ın Nişantaşı’nda açtığı el yapımı çikolata mağazasına franchise teklifleri yağıyor. Gürcan, “Bir parça çikolata insana kendini iyi hissettiriyor. ” dedi.

Üç kuşaktır tekstil işiyle uğraşan Denizli’li işkadını Berrin Gürcan, şimdi de ‘Çikolata Fabrikası’ markasıyla butik çikolata işine girdi, şimdi kendi yaptığı el yapımı çikolataları Nişantaşı’nda açtığı butiğinde satıyor. 
1964 doğumlu Gazi Üniversitesi Tekstil Konfeksiyon Bölümü mezunu Gürcan Alinda Tekstil’in yönetimde yer alıyordu. Kızı Peri Mina’nın Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nü kazanmasıyla İstanbul’a yerleşen Gürcan, içinde tatlı tariflerinin bulunduğu ‘Çikolata Fabrikası’ adlı bir kitap yayınlandı. Evinin bir odasını stüdyoya çevirerek, kendi yaptığı tatlılarının fotoğraflarını çeken ve bundan bir kitap oluşturan Gürcan, “Kitaptaki tariflerin gerçeğini tatmak istiyoruz” ısrarı üzerine kolları sıvayıp Nişantaşı’nda butik çikolatacı açtı.
Açtığı dükkanında müşteri patlaması yaşayan Gürcan, “ Tek bir parça çikolata bile insana kendini iyi hissttiriyor. Dolayısıyla krizde çikolata satışlarında bir azalma yok, aksine artış var” diye konuştu. Şimdilik 30 çeşit el yapımı çikolata sattıklarını ve hepsinin kilo fiyatının 70 TL olduğunu belirten Gürcan, “En çok kanyaklı ve esspresso’lu çeşitlerimiz satıyor” dedi. Çikolata tariflerinin kendine ait olduğunu belirten Gürcan, isteyenlere 6 kişilik gruplar halinde dükkanında çikolata yapım dersleri de veriyor. 

Butik çikolata satışının yanı sıra evlere ‘Çikolata pınarı’ kurduklarını belirten Gürcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu üç katlı ve üzerinden çikolatanın aktığı pınarlara çok büyük bir ilgi var. Cironun yüzde 20’si catering servisinden geliyor. Özellikle davetlerde ve doğum günlerinde kendi teçhizatlarımızla çikolata pınarı kuruyoruz. Çikolatayla kaplanacak meyvelerden, özel çatallarına kadar hepsini biz götürüyoruz. Kişi başı 10 TL olan bu hizmete sadece çocuklar değil büyükler de bayılıyor.”
Çikolata Fabrikası ‘ nın sunduğu ürünleri ve franchise fırsatlarını incelemek için www.cikolatafabrikasi.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.
kaynak:aksam.com.tr

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: