Just another WordPress.com site

 .
  Çankırı’da kadın istihdamının artırılması için hazırlanan ”Kırsaldan Kentsele Hünerli Eller” projesi, Hazine Müsteşarlığına bağlı Merkezi Finans ve İhale Birimi’nce kabul edildi. 

    Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında Çankırı İl Özel İdaresince hazırlanarak Merkezi Finans ve İhale Birimine teklif edilen proje, İl Özel İdaresi, Karatekin Üniversitesi ve Tarım İl Müdürlüğü’nün ortak çalışmasıyla yürütülecek. 

    Proje kapsamında Çankırı’nın yöresel ürünlerinden bazlama, peynir, salça gibi gıda maddelerinin hijyenik şartlarda üretimi ve pazarlanması için 50 kadına kurs verilecek. Ayrıca kursa katılan kadınlardan başarılı görülen 20’sine de girişimcilik kursu verilerek, uygulamaları yerinde görmeleri için düzenlenecek çeşitli gezilere katılmaları sağlanacak. 

  Yöresel ürün üretenlerin kooperatifleşmeleri de hedefleyen projenin toplam tutarı 106 bin 643 avro olarak belirlenirken, bunun 92 bin 779 avro’sunun hibe olarak verilmesi kararlaştırıldı. Projenin uygulama süresi 1 yıl olarak bildirildi. 
kaynak: A.A Çankırı

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: