Just another WordPress.com site

Çağrı merkezi hizmetleri veren Callpex, hayata geçirdiği yeni iş modeliyle ev kadınları, engelliler, genç emekliler ve öğrenciler için istihdam sağlıyor. Evden çağrı merkezi müşteri temsilcisi olarak çalışmak anlamına gelen “Home Agent” sistemi, esnek çalışma saatleri nedeniyle yoğun ilgi görüyor. “Home Agent” olmak isteyenlere gerekli tüm donanımı sağlayan Callpex, sene sonuna kadar 200 kişiyi daha istihdam etmeyi hedefliyor.

Callpex’in, 1,5 yıllık araştırma ve geliştirme süreciyle ortaya çkardığı “Home Agent” sistemi, teknolojiden yararlanarak çağrı merkezini ofis ortamının dışına taşıyor ve evden çalışmak isteyenler için önemli bir kazanç alternatifi sağlıyor. İnternet ve IP teknolojisinin gelişmesiyle evden çalışanları da aynı ofis içinde çalışırmış gibi değerlendirme olanağı sunan “Home Agent”, sadece Türkiye’de değil, dünyada da yeni bir uygulama olarak dikkat çekiyor. 

“Home Agent”lar evden ayrılmadan çalışabildikleri için, günün kendileri için uygun olan herhangi bir zaman diliminde hizmet verebiliyor. Bu sayede kurumlar açısından bakıldığında “Home Agent Projesi” çağrıların yoğunlaştığı iş saatleri dışındaki gece vardiyası gibi zaman dilimlerinde de efektif bir şekilde çağrı karşılama imkanı sağlıyor. 

Callpex, “Home Agent Projesi” kapsamında müşteri temsilcisi olmak isteyenlerde iletişim becerileri kuvvetli, strese karşı dayanıklı, temel eğitime sahip ve bunun yanında özellikle konuşmasıyla karşısındaki kişide güven uyandıran ve müşteriyi ikna edebilme kabiliyetine sahip olma gibi özelikler arıyor.

Günde 5,5 saat çalışan home agent’ların aylık geliri 750- 850 TL arasında değişebiliyor. İngilizce ve teknik bilgisi olan müşteri temsilcilerinin ise aylık geliri 2 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Evlerinin bir odasını çağrı merkezine dönüştüren home agent’lar boş vakitlerini değerlendirmelerinin yanı sıra aile bütçesine de ciddi oranda katkı sağlıyorlar.  

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: