Just another WordPress.com site

Gün içinde izleyeceğiniz birtakım yollarla enerjinizi akşam için de korumanız mümkün. Konuyla ilgili 10 önerimiz şöyle:
Tasarruf modunu kullanın
Enerji düzeyi öğleden sonra düşüşe geçer. Rahatça halledebileceğiniz ve keyif aldığınız işleri, işteki son iki saate saklayın. Böylece akşama stressiz ve neşeli başlayabilirsiniz.

Başarı listesi oluşturun
Ajandanızdaki yapılmamış işler enerjinizi tüketir ve evde olsanız bile aklınıza takılırlar. Yaptığınız işlere odaklanın. Gün içinde hallettiğiniz işlerin bir listesini yapın. Bu şekilde ofisi daha huzurlu terk edersiniz.
Heyecanın keyfini çıkarın
İş çıkışında tiyatro ya da sinemaya mı gideceksiniz? Biletleri ofisteki panonuza asın. Onlara baktıkça keyif alacaksınız. Bu ofisteki son saatleri kolayca geride bırakmanıza yardımcı olur.
Gözlerinizi canlandırın
Gözleriniz yorulduğunda keyfiniz de azalır. Bilgisayarda çalışıyorsanız arada uzaklara bakın. Gözleri sık sık kırpmak göz kuruluğunu önler ve gözleri rahatlatır.
Düzenli olun
Ofistan çıkmadan önce masanızı toplayın. Evrakları düzenleyin, gereksiz olanları atın, okunmuş e-postaları silin. Bunu alışkanlık haline getirirseniz düşünceleriniz pozitife döner, siz de çalışma gününü huzurlu olarak bitirirsiniz.
Açlık krizlerine dayanın
Karnınız zil çalıyorsa ama akşam yemeği randevunuza daha bir saat varsa, elma ya da bir parça bitter çikolata yiyin. Bu enerji tedarikçileri iştahınızı kapatmaz.
Zihninizi canlandırın
Akşam saatlerinde arkadaşlarınızla buluşup hoş bir muhabbete dalacaksınız. Buluşmaya gitmeden önce bir mendilin üzerine birkaç damla limon otu yağı damlatın ve koklayın. Bu şekilde zihninizi canlandırabilirsiniz.
Doğanın gücünden faydalanın
Çalışma ortamınız ne kadar yeşil olursa, hava kalitesi o kadar iyi olur ve cihniniz canlanır. Pencerenin kenarına bir nane demeti yerleştirin. Akşam saatlerinde birkaç yaprak nane içiğneyin. Nane otu canlandırır, çiğneme hareketiyse çeneyi rahatlatır.
Gerilimi gülerek yok edin
Gülmek mutluluk hormonlarının üretilmesini sağlar. Yorucu bir çalışma gününün ardından canınız gülmek istemiyorsa bir hileye başvurun: Dişleriniz arasına bir kalem aldığınızda dudak kenarlarınız yukarı doğru kalkar. Beyin mutlu olduğunuzu düşünür.
Keyif masajı yapın
Kulakta 400 adet akupunktur noktası yer alır. Kulaklarınızı yukarıdan aşağıya doğru ovun. bu masaj etrafınızdan fark edilmez ve sizi canlandırır.

kaynak:Formsante

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: