Just another WordPress.com site

SafiKDN (Safi Kadın) %100 organik El Yapım Ürünleri konsepti Dr. Funda Kudunoğlu Çobanoğlu tarafından oluşturuldu. 15 yıl Diş hekimliği mesleğini hem kamuda hem de muayenehanesinde yaptıktan sonra, sağlık konusuna olan yakınlığı, çevreye duyarlılığı ve kadın emeğinin değerlendirileceği bir platform oluşturma isteği, geleneksel el sanatlarına ilgisi SafiKDN projesini ortaya çıkardı.
Projenin alt yapısını hazırlarken, Türkiye’nin değişik yörelerini dolaşıp kadınlarla birebir temaslar kurdu. Projesini anlattı ve kadınlardan destek alınca, projesini hayata geçirmeye karar verdi. İlk etapta 100 kadına ulaştı. Hedefi daha fazla kadına ulaşmak, eskiden olduğu gibi en doğal haliyle, geleneksel dokuyu günümüze uyarlamak.
Bu süreçte, Kagider’in “Temel Girişimcilik Eğitimi” ne katıldı. Daha sonra SafiKDN projesinin desteklenmesi kararı ile “İnkubasyon Projesi” kapsamına alındı. Dr.Funda Kudunoğlu Çobanoğlu 2007 yılında Kagider’in desteklediği dört kadın girişimciden biridir.
SafiKDN ürünlerinin üretiminde, ülkemizin değişik il, ilçe ve köylerinde yaşayan ev hanımlarının, genç kızlarımızın el emeği ve göz nuru vardır.
Küçük şehirlerde, köylerde, iş imkanı bulamadıkları için, evinde oturup zamanını verimsiz geçiren hanımlar bu ürünlere el emeklerini vererek, evlerine katkıda bulundukları gibi, bir amaç için emek vermenin mutluluğunu da yaşamaktadırlar. 
Firmanın ürün gamında bebek-çocuk, erkek, oyuncak, kadın-hamile, aksesuar, sabun-kozmetik ve ev tekstili başlıklarında ürünler bulunmaktadır.
Daha ayrıntılı bilgi ve satış noktaları için:

www.safikdn.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: