Just another WordPress.com site

Bingöl’de kurulacak çağrı merkezinin öncüsü olan Callpex Firmasının  İŞ-KUR Bingöl İl Müdürlüğüne verdiği 100 kişilik personel alımı ilanının, kurum tarafından bugün resmi olarak duyurusu yapıldı. İstihdam açısından önemli bir atak olarak yorumlanan çağrı merkezine ilk etapta 350–400 toplamda ise bin kişiye iş imkânı sunacağı kaydedildi.
İŞ-KUR Bingöl İl Müdürlüğü tarafından dün yapılan duyuruda, büro memuru olarak görev yapacak 100 kişinin Callpex Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri A.Ş firması bünyesinde “Müşteri Hizmetleri Yetkilisi” olarak çalıştırılacağını ilan etti.
Öğrenim seviyesinin en az ortaöğretim olduğu ilanda, yaş ortalamasının 20–30 sözleşme tipinin belirsiz süreli, erkek adaylar için askerliğini fiilen yapmış, muaf veya tecilli, çalışma şeklinin ise tam süreli olacağı ifade edildi. Sadece Bingöl merkez ve ilçelerinden yapılacak başvuruların kabul edileceği, çalıştırılacak kişilerin SSK+yemek hizmetlerinin de firmaya ait olduğu belirtildi. Başvuruların İŞ-KUR Bingöl İl Müdürlüğü’ne yapılacağı ve son başvurunun 10 Ekim 2010 tarihine kadar kabul edileceği kaydedildi.

Bingöl’de kurulacak çağrı merkezinin kurucu firması Callpex Genel Müdürü Oğuz Taşkent, istihdam edilecek kişiler arasında üniversite mezunu veya öğrencisine öncelik tanınacağını, asgari düzeyde de ortaöğretim mezunlarının alınacağını söyledi. Firmalarının Türkiye’de çok iyi bir konumda olduğunu belirten Oğuz Taşkent, çalıştırılacak kişilerin performansına dikkat ettiklerini ve sabır isteyen bir iş olduğunu kaydetti. Çağımızda iletişimin olmazsa olmazlardan olduğuna dikkat çeken Taşkent, çağrı merkezlerinde çalışan kişilerin becerilerinin önemli olduğunu ve farklı farklı insanlarla iletişime geçileceği için daha fazla dikkat isteyen bir alan olduğunu belirtti.

kaynak:www.medya73.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: