Just another WordPress.com site

Kars Kafkas Üniversitesi ile Marmara Grubu Vakfı’nın işbirliğiyle Avrupa Birliği hibe programı kapsamında hayata geçirilen “Balcı Kadınlar Projesi” kapsamında işsiz 40 kadına organik bal üretimi eğitimi ve maddi destek verilecek.
Projenin tanıtımını yapan koordinatör Müjgan Suver şöyle konuştu:  
 
“40 kadın girişimci için dört kriterimizi var. Genç kadınlar tercihimizdir. İkincisi, okuma-yazma bilmesi gerekiyor, arıcılığa meraklı olması ve arıcılık yapacak yerinin olması gerekiyor. Biz bu girişimci kadınlara önce teorik, daha sonra da pratik eğitim vereceğiz. Son aşamada da kovan ve arı desteği sunacağız. Bu 40 kadın meslek edinecek ve geçimlerini bağımsız olarak temin edecekler. Bu proje ile verilecek mesleki ve temel işletme eğitimleri ile kadınların istihdam edilebilirliğinin artırılması, kadın girişimciliğinin desteklenmesi kadının insan hakları eğitimleriyle kendilerine olan güvenlerinin artırılması yoluyla iş gücü piyasasının önündeki kültürel engelleri azaltmayı amaçlamaktayız.”
Karslı Girişimci Balcı Kadınlar Projesi Kasım ayında başlayacak ve 1 yıl sürecek. Proje kapsamında 40 çekirdek arıcılık işletmesi kurulacak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: