Just another WordPress.com site

Samsun Beyaz İnci Kadın Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, kadın istihdamını artırmak için ‘Çocuk Bakıcılığı Meslek Edindirme Kursu’ açılacağı bildirildi. Kursa, çocukların eğitim ve bakımını üstlenecek 18-35 yaş arası kadınlar katılabilecek.

Dernek Başkanı Ayşe Yılmaz hedeflerinin düzenleyecekleri yerel kampanya ile ihtiyaçlara uygun olarak kadınların iş gücü piyasasına katılımına mani olan sosyo-kültürel engelleri aşmak, kadınların istihdam edebilirliklerini artırmak ve kadın girişimciliğini desteklemek olduğunu söyleyerek, proje kapsamında 40 kursiyere 364 saatlik ‘Çocuk Bakıcılığı Meslek Edindirme Kursu’ düzenleneceklerini kaydetti.

Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan kursiyerlere Halk Eğitim onaylı Çocuk Bakıcısı Sertifikası verileceğini anlatan Yılmaz, kursiyerlerin en az yüzde 35’inin istihdamı sağlanacağını vurguladı. 

Başvuruları 22 Ekim’de sona erecek kurs, kasım ayında başlayacak.


Yılmaz, kursa katılmak isteyen kadınların derneklerinden ayrıntılı bilgi alabileceklerini, ayrıca 11 Ekimde Sakarya Dershanesi Merkez Şubesi’nde saat 16.00’da yapılacak ‘Kadın İstihdam Edilebilirliklerinin Önündeki Sosyo-Kültürel Engellerin Kaldırılması’ konulu paneli takip edebileceklerini söyledi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: