Just another WordPress.com site

1) Numara Yapmak Bir Oyun Değildir..!
İşyeri tam bir oyun alanıdır. Kuralları, sınırları, kazananları ve kaybedenleri vardır. Kadınlar ise işyerini bir etkinlik alanı olarak görürler ve kazan-kaybet durumlarında kaybeden olurlar. İş oyunu rekabetçi bir oyundur. Bu yüzden strateji geliştirmek gerekir. Oyunun kuralları ise her yerde aynı değildir; bu unutulmamalıdır.

2) Oyunu Güvenli ve Sınırlar Dahilinde Oynamak
Güvenli oynama çabası ile oyun alanı sınırlandırılmamalıdır. Kendinize ait alanı da sonuna kadar kullanmayı ihmal etmemek gerekir. Oyun sınırlar dahilinde fakat uçlarda oynanmalıdır.
3) Çok Çalışmak
Çok çalışıldığı için başarılı olunmaz, sistemli çalışmak gerekir. Ofisten en son çıkan her zaman siz iseniz hata sizde demektir. Stratejik ve verimli çalışma ve karar verebilme yeteneği başarı ve ilerleme için gereklidir.
4) Başkalarının İşini Yapmak
Kadınlar angarya işleri yaparken erkekler çoktan kariyerlerini inşa etmiş olmaktadırlar. terfiler ve başarılar iş yapmanın değil iş yaptırmanın ödülüdür. Hem iş yapan hem de kariyer yapan olmak gerekmektedir.
5)  Ara Vermeden Çalışmak
Aralıksız çalışmak performansınızı olumsuz yönde etkiler.
6) Saf Olmak
 Kendinize her söylenene prim vermeyin. Bir kadının iş hayatında gösterdiği saflık, onun bir durumu doğru değerlendiremediğini ya da deneyimlerinden gerekli sonuçları çıkaramadığını gösterir.
7)  Şirket İçin Pintilik Yapmak
Şirket için yapılan tasarruf sadece şirket maliyetlerini yuvarlatmaya yarar. Ulaşım için taksi çağırmaktan çekinmeyiniz. Kuruş hesabı, boşa enerji harcanmasıdır. Kuruş hesabı yapan büyük ligde oynayamaz.
8) İstediğinizin Size Verilmesini Beklemek
Ağlamayan çocuğa emzik verilmez tezi asla unutulmamalıdır. Bir şey istemezseniz istediğinizi alamazsınız. Değerinizin küçümsenmesine izin vermeyin. Talep etmeyi ve isteklerinizi doğru zamanda iletmeyi öğrenin
9) Ofis Politikalarına Uygun Davranmamak
Ofis politikalarına katılmıyorsanız aynı oyunu oynamıyorsunuz demektir.
10) Vicdanın Sesi Olmak
Kadınlar firma politikası ile uygulaması arasındaki farka dikkat çekmekte erkeklerden daha etkilidirler. Kadınlar vicdanları gereği kuralları esnetemezler. Fakat işyeri bir mahkeme değildir.
11) Sersemleri Korumak
Erkekler sersemleri tespit etme konusunda daha iyidirler. Ve erkekler kadınların aksine sersemlerden ne pahasına olursa olsun uzak dururlar.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: