Just another WordPress.com site

Töre Cinayetlerini Önleme ve Kadın Potansiyelini Değerlendirme Derneği (TÖRKAD) Avrupa Birliği Mali Desteği ve İŞKUR işbirliği ile Mardin’de gelişen en önemli sektör olan turizm alanında kalifiye personel ihtiyacına cevap vermek için 100 kadına iş imkanı sağlayacak projeyi hayata geçirdi.

Hafta da 4 gün kursa katılacak olan kadınlara günlük 8 Euro ücret verilecek. 5 ay sürecek kursta ayrıca kadınların İşkur tarafından da sigortalanacakları belirtildi.

Dernek Başkanı Zeynep Alkış, son yıllarda Mardin’de artan turizm potansiyeli karşısında otellerin kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak için dernek olarak ciddi bir çalışmaya girdiklerini vurguladı.

Alkış, “Maddi durumu düşük 100’e yakın kadın iş garantili eğitimlerden geçtikten sonra otellerde çalışmaya başlayacak. Ekonomik olarak ihtiyacı olmasına rağmen mesleki becerileri olmadığından iş gücü piyasasının dışında kalmış kadınlara, mesleki yeterlilik kazandırmak için kolları sıvadık. Yaklaşık 5 ay sürecek eğitimlerimizde kadınlarımıza mesleki eğitimlerin yanı sıra, toplumsal hayata ve iş hayatına uyum sağlamaları için çeşitli sosyal aktiviteler, kültürel ve sanatsal faaliyetler ile kendi öz kültürlerinden kopmadan, kendilerini sosyal açıdan geliştirmelerini sağlayacak etkinlikler de düzenleyeceğiz.” diye konuştu. 

kaynak:cihan haber ajansı

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: