Just another WordPress.com site

Tunceli Üniversitesi ve ELGİAD tarafından hazırlanarak kadın istihdamının desteklenmesi hibe programına kabul edilen “Yöresel Organik Gıdalarla Kadın İstihdamının Geliştirilmesi” projesinin tanıtımı yapıldı.

Projenin ilk etapta 50 kişilik kursiyer kontenjanı ile 27 Kasım 2010 tarihinde Tunceli Üniversitesi bünyesinde yapılacağını dile getiren Proje Koordinatörü Prof. Dr. Ali Batu amaçlarının bölgedeki işsiz kadınların istihdamlarına katkı sağlamak olduğunu söyledi.


Batu, “Projemize 18-46 yaş arası işsiz bayanlar başvurabilecek. Başvurularımız 5 Kasım tarihine kadar devam edecek ve 27 Kasım tarihinden itibaren eğitimlere Tunceli Üniversitesi bünyesinde başlanılacak. Projemizde eğitilecek kadınlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek ve kadınlarımız ileriki yıllarda kurulacak kobilerde yetişmiş eleman olarak çalışabilecekler.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Batu projenin eğitim içeriğini ise şöyle açıkladı; 

“İlk önce organik arıcılık ve bal üretiminde ilk olarak arı yetiştiriciliği, organik bal üretimi ve balın uygun yöntemlerle süzülmesi veya sağılması, ve paketlenmesi konuları üzerinde durulacaktır.
İkinci olarak eğitim organik şavak (tulum) peyniri üretimi ve şavak peyniri çeşitlerini içerecektir.
Üçüncü olarak da organik reçel pekmez, orcik ve ezme tatlı üretimi, paketlenmesi ve elektronik olarak pazarlanması konularında eğitimler verilecektir.
En sonunda ise elektronik mağaza hakkında bilgi verilerek elektronik market aracılığı ile bu ürünlerin ulusal bazda talep sahipleri ile buluşturulması üzerinde durulacaktır. Böylece sanal bir istihdam kapısı da somut olarak açılmış olacaktır. Elektronik mağaza aracılığı ile pazarlamasının yapabileceği ortamın sağlanması konusunda yardımcı olunacaktır.”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: