Just another WordPress.com site

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından satın alınan 140 yıllık tarihi Zabunoğlu konağı, girişimci kadınlara umut olacak. 
Girişimci Kadınlar Kurulu tarafından restorasyonu yapılacak olan konak kadınların hizmetine sunulacak. Tarihi Kapalı Çarşı’nın hemen yanında yıllardır atıl vaziyette bulunan ve yıkılmaya yüz tutmuş 140 yıllık konak, restorasyon çalışmalarının tamamlanması ile birlikte o eski ihtişamlı günlerine yeniden dönecek.
KMTSO tarafından satın alınan tarihi konak şimdi Kahramanmaraş Girişimci Kadınlar Kurulu’na tahsis edildi. 2 katlı taş bina bağdadi yapı özelliğini taşıyor.
Geçtiğimiz günlerde proje çalışması tamamlanan konağın restorasyonu için Anıtlar Yüksek Kurulu’ndan için izin alındı. Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nazlı Ceylan Kurtul, oda tarafından satın alınan konağın restore işlemleri tamamlandıktan sonra kadın girişimcilerin hizmetine sunulacağını ifade etti.
Konağın eski haline yeniden dönmesiyle birlikte girişimci kadınların burada el emeği ürünleri satma imkanı bulacağını ifade eden Kurtul, şöyle devam etti: 
”Kadınlarımızdan kira almayacağız. Binamız 2 katlı ve 300 metrekare alan üzerinde bulunuyor. Bize müracaat eden girişimci kadınlarımız burada 3 aylığına stantlarını açacaklar ve bu dönüşümlü olarak devam edecek. Kapımız girişimci her kadına açık olacak.” 
Hedeflerinin kadınların girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak olduğunun altını çizen Kurtul, böylece kadınların kendilerine güvenleri geleceğini ve hem kendi ekonomilerine hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını söyledi.

kaynak: Star gazetesi

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Tag Cloud

%d bloggers like this: